Tel : 0216 511 25 64
Gsm : 0553 897 03 03
Havanı Koru ve Kontrol Et.
ÜCRETSİZ KEŞİF
Keşif ekibimiz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla işletmelerde birebir havalandırma, ısıtma, soğutma sisteminin keşfini yapar....
ÜRETİM
Natural Havalandırma havalandırma kanalları imalatını gerçekleştirmektedir.
PROJELENDİRME
Havalandırma, klima, ısıtma ve soğutma projeleriniz için uzman ekibimizle görüşün.
MONTAJ
Havalandırma ve klima montaj işlerinizi yaptırmak için bizimle iletişime geçin.

Başta sanayi ve fabrikalar olmak üzere çalışma gerçekleştirilen iş safhalarında toz, duman, metal buharı, buğu ve gaz biçiminde çeşitli olarak hava kirleticiler oluşur. Bu kirler müdahalede bulunulmazsa zamanla yayılarak insan sağlığına da olumsuz etki eder. Dolayısıyla bu kirler çok fazla yayılmadan temizlenmeli ve çalışma bölgesi uygun çalışma koşullarına gelecek biçimde düzeltilmelidir. Bu gibi kirlerden arınmak için de toz toplama sistemleri kullanılır.
Toz Toplama Sistemlerinin Önemi
Özellikle endüstri alanlarında fazlasıyla görülen toz toplama sistemleri bu gibi çalışma ortamlarında ortaya çıkan toz, duman, gaz gibi havayı kirleten faktörlere karşı alınan bir önlemdir. İnsan sağlığını fazlasıyla tehdit eden bu durumdan kurtulmak adına toz toplama sistemleri oldukça önemlidir. Hem ortamın çalışma şartlarına uygun hale getirilmesiyle çalışmalardaki verimin artırılması hem de insanların daha sağlıklı biçimde işlerine devam etmeleri adına toz toplama sistemlerinin kullanılması fazlasıyla tavsiye edilir. Siz de çalışma alanlarınızda bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve daha iyi bir çalışma ortamını sağlamak amacıyla toz toplama sistemlerini kullanabilirsiniz. Kısaca toz toplama sistemleri şu işlemleri görür:
● Sürekli taze hava sağlamak,
● Ortamın havasını yenilemek,
● Yangın ve patlama gibi durumları ortadan kaldırmak,
● Kirleticilerin seyreltilmesi,
● Pis kokuların giderilmesi,
● İnsan sağlığının sağlanması
Özetle Toz Toplama Sistemleri
Endüstri, sanayi ortamlarında yapılan iş neticesinde ortaya çıkan kir ve toz çevreye yayılmadan önce tozun çıktığı yerden emilerek atılır. Böylelikle çalışma ortamındaki işçilerin solumuş olduğu hava temiz ve sağlıklı olacaktır. Çalışılan ortamda meydana gelen kirleticiler toz toplama sistemlerinde yer alan emiş gücü sayesinde sisteme çekilerek toz tutucu filtrelere aktarılması işlemi yapılır. Bu filtreler sayesinde zararlı hava kirleticileri tutularak havanın kirli görüntüden arındırılması sağlanır. Özellikle çimento fabrikaları, demir çelik fabrikaları, sinter tesisleri, enerji tesislerindeki kömür ocakları ve kömür külü aktarımı ortamlarında tozla karşılaşılması yüksek ihtimaldir.
Toz toplama sistemleri bu ortamlarda oluşan toz ve dumanları filtrelerine çekmekle yükümlüdür. Bu hava kirleticiler filtrelere takılarak orada kalır. Böylece ortamdaki hava kirliliğinin de önüne geçilmiş olur. Ayrıca toz toplama sistemleri, toplanan havayı geri aktarırken aşırı sıcak havayı ve nemli havayı da engellemektedir. Böylelikle ortamdaki sağlıklı hava miktarı artırılmış olur. Siz de çalışma ortamlarınızdaki havanın daha iyileştirilmesi adına toz toplama sistemlerini kullanmalısınız.