Tel : 0216 511 25 64
Gsm : 0553 897 03 03
Havanı Koru ve Kontrol Et.
ÜCRETSİZ KEŞİF
Keşif ekibimiz müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla işletmelerde birebir havalandırma, ısıtma, soğutma sisteminin keşfini yapar....
ÜRETİM
Natural Havalandırma havalandırma kanalları imalatını gerçekleştirmektedir.
PROJELENDİRME
Havalandırma, klima, ısıtma ve soğutma projeleriniz için uzman ekibimizle görüşün.
MONTAJ
Havalandırma ve klima montaj işlerinizi yaptırmak için bizimle iletişime geçin.

Toplu yaşam alanlarının havasının ferah ve temiz olması pek çok açıdan önemlidir. Milyonlarca insanın yaşamını sürdürdüğü İstanbul için de bu durum bir hayli önem taşır. Çünkü her ilçede, mahallede ya da semtte kalabalık mekanlarla karşılaşmak, iş yerlerindeki yoğunluğu fark etmek mümkündür. Toplu taşıma araçları, restoranlar, barlar, sosyal alanlar ve benzeri yerler bu nedenle çoğu zaman kötü kokular ve ağır havası ile dikkat çeker. Bütün bu sıkıntıların önüne geçmek için ise insanların havalandırma konusunda seçeneklere baktıkları görülür. Özellikle de mekan sahipleri ve yöneticiler, bu tür sıkıntılara çözüm getirebilmek için çeşitli sistemleri denemek isterler. Alışveriş merkezlerinde ve kafelerde sıkça fark edilen kötü kokular, insanları hem mekanlardan uzaklaştırmakta, hem de mayıştırmaktadır. Ağırlaşan havanın temiz ve ferah hale gelmesi için en iti havalandırma sistemleri tercih edilmelidir.

Sulu Filtreli Havalandırmalar

Çeşitli havalandırma sistemleri bugüne kadar pek çok farklı ortamlarda denenmiştir. Ancak en iyi sonuçlar sulu filtre havalandırma sistemleri ile sağlanır. Söz konusu sistemlerin suyun yardımı ile ortamdaki havayı temizledikleri bilinir. Daha detaylı anlatmak gerekirse, ortamdaki havanın içindeki kötü koku moleküllerinin su filtresi içinde çökertilmesi sağlanarak ortamın havası ferah ve temiz hale getirilir. Izgara kokusu, balık kokusu, çeşitli yemeklerin kokusu ya da insan yoğunluğundan ötürü ortaya çıkan ter gibi ağır kokular bu sistemler ile yok edilir. Zaten sulu filtre sistemleri diğer havalandırma sistemlerinden bu yönü ile ayrılır. Örneğin davlumbaz kurulduğunda kötü kokular sadece çekilip atılabilirken, ortamda kalan koku molekülleri havayı tekrar ağırlaştırmak için yeterlidir; ancak sulu filtre havalandırma sistemlerinde doğrudan kötü koku molekülleri yok edildiği için böyle bir ihtimal de kalmayacaktır.

İstanbul ve Tüm İlçelerinde Bu Sistem Tercih Ediliyor

Milyonlarca insanın yaşadığı ve geçimini sağlamak için çalıştığı İstanbul’da, iş yerlerinin yoğun olduğu Tuzla ve Kartal gibi ilçelerde çalışanların zaman geçirdiği çeşitli tesislerde bu sistemlerin kullanıldığı görülebilir. Havanın daha temiz kokması ve ferah olması noktasında söz konusu sistemler ön plana çıkarken; aynı zamanda Maltepe ve Kadıköy gibi sosyal alanların çok yoğun olduğu ilçelerde de yine sulu filtre havalandırma sistemleri tercih edilir. Söz konusu sistemlerin havayı tam anlamı ile kötü kokulardan ayırması zaten başlı başına bir avantaj iken; aynı zamanda havanın temizlenmesi için çatılara kadar uzatılan boruların da bu sistem ile ortadan kaldırılması bir başka büyük avantaj olarak ifade edilebilir. Ataşehir ve çevresinde olsun, Adalar ve Ümraniye gibi önemli merkezlerde olsun, hatta Şile gibi deniz kenarı ve temiz havalı yerlerde olsun bu sistemler tercih edilmektedir.